RECEPTY

Šťavnaté hovädzie mäsko, uprostred ružové, ale plné šťavy, to je sen väčšiny gurmánov. Našim cieľom je Vás previesť od nákupu vhodného riadu či náčinia, až po dokonale pripravený moderný pokrm.


Lamart pizzaZobraziť galériu

Lamart pizza

Pizza s nezameniteľným rukopisom Piera Lamart

Obtiažnosť: stredná | Porcie: 6 | Čas: 150 minút


Múka na pizzu 1000 g
Olivový olej 20 ml
Voda 500 ml
Soľ 50 g
Droždie 1/4 vrecka sušeného, alebo 1/3 kocky čerstvého
Sugo(drvené) 750 ml
Bazalka čerstvá 5 lístků
Mozarella 600 g
Anglická slanina 300 g
Bravčová krkovička 600 g
Cibuľa červená 500 g
Cibuľky sterilizované 400 g
Maslo 50 g


Vodu nalejeme do misy, pridáme soľ, droždie, olivový olej a spoločne premiešame. Pridáme múku a miešame, kým nevymiešame hladké cesto. Necháme asi hodinu kysnúť. Po vykysnutí rozdelíme cesto na 6 rovnakých kúskov, z ktorých hnetením vytvarujeme malé bochníčky. Prikryjeme potravinárskou fóliou a necháme minimálne ešte 2-3 hodiny kysnúť.
 
Z bochníkov vytvarujeme placky s priemerom cca 30cm a dbáme na to, aby placka mala vyvýšené okraje. Placku potrieme Sugom /paradajkovou omáčkou/ a posypeme na kocky nakrájanou mozzarellou.
Hore poukladáme na plátky nakrájanú anglickú slaninu, navrch poukladáme na rezance nakrájanú a namarinovanou bravčovú krkovičku, posypeme na rezance nakrájanú červenú cibuľou a dozdobíme sterilizovanými cibuľkami.

Servírujeme na doske alebo na tanieri LAMART s lístkami čerstvej bazalky
- Sugo: drvené paradajky rozmixované so soľou, lístkami bazalky a rozpusteným maslom
- Marinovaná krkovička: Bravčovú krkovičku nakrájame na rezance, osolíme, okoreníme, pridáme trochu olivového oleja, cesnaku, pár kvapiek citrónovej šťavy a podľa chuti sójovej omáčky. Premiešame a necháme minimálne 2 hodiny v chladničke marinovať. Pre lepšiu chuť pridáme trochu čerstvého tymiánu

Vytlačiť recept

Pre prípravu môžete použiť

TUBE LT7014 TUBE
LT7014

LAMART ODPORÚČA SPOTREBIČE PHILCO

Moderný vzhľad, špičkové technológie a vysoký užívateľský komfort sú kľúčovými prvkami rúr značky Philco. Varenie nikdy nebolo jednoduchšie. Od obľúbenej pochúťky Vás teraz budú deliť iba dotyky. Stačí zvoliť príslušnú funkciu na displeji a všetko prebieha tak ako má, bez toho aby ste potrebovali kuchársku knihu.

Prejsť na spotrebiče Philco >